Jednym z najważniejszych aspektów płyt winylowych jest brak zarysowań i kurzu na samej płycie. Kiedy odtwarzasz płytę, rysik będzie przechodził przez winyl, tworząc rowki na płycie. Rysa to trwały ślad pozostawiony na winylu, dlatego szczególnie ważne jest, aby na nowej płycie nie pojawiły się żadne. Spowoduje to zarówno słabą jakość dźwięku, jak i płytę, która uszkodzi Twój rysik podczas odtwarzania. Utrzymuj swoją płytę czystą i wolną od kurzu za pomocą zestawu do czyszczenia płyt. Kurz z czasem zbiera się na płycie i może być główną przyczyną jej uszkodzenia. Używaj zestawu do czyszczenia płyt, aby utrzymać płyty wolne od kurzu i brzmiące jak najlepiej.

Muzyka alternatywna na winylach dla prawdziwych fanów

Płyty winylowe https://winylownia.pl/pl/menu/muzyka/plyty-winylowe/alternatywa-indie-197.html mają postać fizycznego przedmiotu, który można trzymać i na który można patrzeć. To może być szczególnie atrakcyjne dla osób, które chcą poczuć wibracje w swojej muzyce, podobne do tych, których doświadczasz słuchając występu na żywo.

Tak, istnieją sposoby na symulację wibracji poprzez wirtualne doświadczenia muzyczne, ale nic nie może się równać z słuchaniem prawdziwej rzeczy. Niektórzy ludzie wolą używać oprogramowania do symulowania odczuć związanych z występami na żywo, ale to zupełnie inne doświadczenie.

Fizyczny obiekt, który możesz trzymać i oglądać, jeśli chcesz

Płyty winylowe są też znacznie trwalsze niż inne formaty, takie jak CD czy MP3. Będziesz miał swoją muzykę przez wiele lat, jeśli zadbasz o swoje płyty.

Jeśli nie chcesz się martwić o wymianę płyt co kilka lat, możesz po prostu przechowywać je w pudełku do przechowywania płyt. Dzięki temu posłużą Ci one znacznie dłużej i nie musisz się martwić, że w jakikolwiek sposób je uszkodzisz.

Prawdziwe powody korzystania z winyli

Bez względu na to, ile razy słuchasz piosenki na winylu, zawsze będzie to uczucie jak za pierwszym razem. Powodem tego jest to, że wibracje z płyty przyniesie wszystkie nostalgiczne uczucia, które miałeś po raz pierwszy usłyszeć piosenkę.

To prawie tak, jakbyś przeżywał to doświadczenie ponownie. Jedyna różnica polega na tym, że tym razem możesz doświadczyć tego uczucia z otwartymi oczami. Jedynym sposobem, aby naprawdę to zrozumieć jest wypróbowanie tego na własnej skórze.