Właściwe przechowywanie płyt winylowych pomoże utrzymać je w dobrym stanie i przedłużyć ich żywotność. Istnieje kilka kroków, które możesz podjąć, aby zapewnić, że Twoje płyty pozostaną w nieskazitelnym stanie. Przechowuj swoje płyty winylowe w chłodnym, ciemnym miejscu – Przechowywanie płyt winylowych w chłodnym, ciemnym miejscu pomoże spowolnić proces starzenia, przedłużając ich żywotność.

Zaleca się przechowywanie płyt winylowych w piwnicy lub szafie, ponieważ są to dwa najbardziej popularne miejsca do przechowywania płyt. – Przechowywanie płyt winylowych w chłodnym, ciemnym miejscu pomoże spowolnić proces starzenia, przedłużając ich żywotność. Zaleca się przechowywanie płyt winylowych w piwnicy lub szafie, ponieważ są to dwa najpopularniejsze miejsca do przechowywania płyt. Unikaj środowisk o wysokiej wilgotności – środowiska o wysokiej wilgotności przyspieszą proces starzenia się płyt winylowych, powodując ich kruchość i pękanie.

Jeśli mieszkasz w wilgotnym klimacie, zaleca się przechowywanie płyt w szczelnych plastikowych torbach, aby zapobiec nadmiarowi wilgoci. – Wysoka wilgotność środowiska przyspieszy proces starzenia się płyt winylowych, powodując ich kruchość i pękanie. Jeśli mieszkasz w wilgotnym klimacie, zaleca się przechowywanie płyt w szczelnych plastikowych torbach, aby zapobiec nadmiarowi wilgoci. Unikaj bezpośredniego światła słonecznego – Bezpośrednie światło słoneczne powoduje blaknięcie grafiki na płytach winylowych, powodując ich odbarwienie.

Porady dotyczące odtwarzania płyt winylowych

Kiedy już masz swoje płyty winylowe i decydujesz się na ich profesjonalne czyszczenie, odpowiednio przechowywane i zorganizowane, nadszedł czas, aby ich posłuchać! Jeśli nie grałeś płyt winylowych przez jakiś czas, możesz być trochę niepewny, jak się za to zabrać. Na szczęście proces ten jest dość prosty.

Czyszczenie płyt winylowych i rysika – Przed odtwarzaniem płyty należy wyczyścić płytę i rysik. Dzięki temu płyty będą odtwarzane tak gładko, jak to tylko możliwe. – Przed odtwarzaniem płyty, będziesz chciał wyczyścić płytę i rysik. Dzięki temu płyty będą odtwarzane tak płynnie, jak to tylko możliwe.

Umieść płytę na gramofonie – Umieść płytę na gramofonie i delikatnie obracaj ją ręcznie, aż rowki będą skierowane do góry. – Umieść płytę na gramofonie i delikatnie obracaj ją ręcznie, aż rowki będą skierowane do góry. Umieść trzpień na płycie – Umieść trzpień na płycie i wyreguluj ciężar śledzący.

Zapewni to, że rysik będzie podążał za rowkami płyty. – Umieść trzpień na płycie i wyreguluj ciężar śledzenia. Zapewni to, że rysik będzie podążał za rowkami płyty. Odtwórz płytę – Uruchom gramofon i ciesz się muzyką!