Malik Montana, a właściwie Mosa Ghawsi to polsko-niemiecki raper, influenzer i biznesmen urodzony w Hamburgu. Można powiedzieć, że w żyłach Malika płynie wiele krwi, ponieważ jego matka jest pochodzenia polsko-greckiego, natomiast krajem, z którego pochodzi jego ojciec jest Afganistan.

Podobnie jak w przypadku rodowodu, Malikowi Montanie różnorodności nie można odmówić także w przypadku kariery zawodowej. Jego działalność hiphopowa, dzięki której zyskał popularność również nie jest monotematyczna. Raper nagrywa kawałki w różnych stylach od gangstarapu, z którego się wywodzi po trap, który obecnie jest na topie wśród słuchaczy. Aktualnie Montana posiada również konto na Instagramie, cieszące się jedną z większych liczby obserwujących spośród polskich raperów. Ma to niewątpliwy wpływ na ogromne zainteresowanie fanów, jakim cieszą się płyty Malika Montany.

Jedna noga ulica, druga czerwony dywan… i walki freaków

W 2021 roku Malik Montana został twarzą federacji High League, czyli organizacji zajmującej się pokazywaniem amatorskich walk MMA pomiędzy znanymi osobami z internetu. Montana sam nigdy nie stoczył żadnej walki, jednak aktywnie uczestniczy podczas każdej z gal, biorąc także udział w wydarzeniach im towarzyszącym.

U Malika na pierwszym planie muzyka

Mimo różnych biznesów i działalności, Malik pozostaje topowym polskim raperem pod względem popularności. Albumy Malika Montany które możemy znaleźć na stronie https://preorder.pl/muzyka/2351671,malik-montana zajmują wysokie miejsca w krajowych zestawieniach. Album „Tijara” z 2016 roku osiągnął status złotej płyty, natomiast płyta Malika z 2019 roku, „Import/Export” pokryła się platyną.