Jednym z powszechnie stosowanych przy produkcji talerzy materiałów jest brąz. Działania udoskonalające nad tym materiałem rozpoczęły się w niektórych studiach już pod koniec lat 70, dzięki czemu osiągnięto zadowalające rezultaty badań, pozwalające na ustalenie, że przy odpowiednim potraktowaniu stopu i jego obróbce możliwe jest otrzymanie znacznego polepszenia dźwięku, oraz jakości talerzy produkowanych z brązu.

Brąz to po prostu stop miedzi i cyny, połączony w odpowiednich proporcjach. Jest to pierwszy stop metali szlachetnych używany do wykonywania instrumentów perkusyjnych. Brąz to materiał, który można walcować na zimno i w ten sposób uzyskiwać oczekiwaną grubość blach, stających się w trakcie formowania talerzem.

Brąz, mimo iż jest zdecydowanie droższy niż mosiądz, ale warto go stosować, ponieważ w zamian za cenę daje bogatszy dźwięk, a przy tym pozwala na znacznie lepszą reakcję na przetwarzanie niż inne stopy.

Brąz B8 to materiał, który w przeciwieństwie do mosiądzu nie jest tak trwały, ale zamiast tego oferuje dźwięk, o którym można jedynie pomarzyć w przypadku mosiężnych płyt. Zrobione z tego materiału talerze perkusyjne sabian b8 przeznaczone są dla perkusistów ceniących dźwięk przy zachowaniu całkiem dobrej ceny – nie jest to jednak szlachetny materiał, który zadowalałby użytkowników w nieskończoność.

Są jednak idealnym, kolejnym etapem przygody z perkusją i wprowadzeniem w świat blach wykonanych z jeszcze lepszego, najlepszego materiału, którym jest udoskonalony brąz.

Talerze Sabian B8 dostępne na DrumCenter.pl.