Mapex Black Panther to od lat synonim świetnej klasy, dobrze wykonanego werbla. To flagowa linia firmy Mapex. Dla mniej obeznanych z tematem tych instrumentów perkusyjnych warto dodać, iż są to niewielkie bębny ze sprężynami. To właśnie one podkreślają i wyznaczają niepowtarzalny styl tego wspaniałego instrumentu.

Amerykańskie werble Mapex Black Panther produkowane są w wielu odmianach, każda o innym brzmieniu i niepowtarzalnym charakterze. Wiele z nich oddało nieocenione usługi kapelom metalowym oraz rockowym, a napis Mapex obecny jest na scenach koncertów na całym świecie.

Werble Black Panther produkowane są w wielu wariantach i rozmiarach. Warto to mieć na uwadze i przed zakupem odsłuchać brzmienie przynajmniej kilku z nich. Często wybierane są rozmiary 14×6,5 cali, choć również i mniejsze (13×5,5 cali) powszechnie występują na przeróżnych scenach. Werbel to kluczowy składnik każdej perkusji, toteż wybór pomiędzy werblami Mapexa Black Panther powinien być przemyślany: Cherry, Brass Cat, Fastback czy Quinox to nie tylko nazwy wymyślone przez specjalistów od marketingu, to całkowicie odmienne tony, wydobywane z pozornie podobnych instrumentów. Obręcze Sonic Saver oraz sprężyny wykonane ze stali nierdzewnej to cechy charakteryzujące każdy werbel Mapex Black Panther. Masywne, mosiężne Pantery uwielbiane są przez muzyków z pogranicza muzyki metalowej i rockowej, choć wielu artystów z całkiem innych kręgów również eksperymentują z głębokimi i pociągającymi dźwiękami Mapexów Black Panter.