Instrumenty perkusyjne tworzą całe zestawy perkusyjne, z których korzystają muzycy. Większość zespołów muzycznych opiera się właśnie na tych instrumentach, gdyż mają oryginalne i ciekawe brzmienie. Jakie są rodzaje instrumentów perkusyjnych? 

Instrumenty perkusyjne

Instrumentów perkusyjnych jest bardzo wiele, z czego każdy charakteryzuje się innym brzmieniem. Jeśli chodzi o rodzaje takich instrumentów, wyróżnić możemy wibrafon, kotły, czelesta, czy ksylofon – każdy z nich cechuje się określoną wysokością dźwięku. Instrumentami z nieokreśloną wysokością dźwięku są natomiast marakasy, talerze, trójkąty, czy bębny. Wysokość danego instrumentu jest związana z precyzyjnym określeniem lub przybliżonym odnośnie tego, czy dźwięk jest niski czy wysoki.

Instrumenty samobrzmiące

W tej grupie instrumentów znajdują się także instrumenty samobrzmiące, nazywane idiofonami. Ich źródłem dźwięku jest drganie całego instrumentu. Innym rodzajem są również instrumenty membranowe (membranofony), które opierają się na drganiach napiętej membrany, która jest częścią instrumentu. 

Zestawy perkusyjne obejmują zazwyczaj cały osprzęt muzyczny tego typu, który możemy znaleźć w sklepach muzycznych lub internetowych. Instrumenty perkusyjne dzięki niezwykłym dźwiękom nadają muzyce całkiem nowego charakteru, dlatego są z powodzeniem stosowane w wielu zespołach muzycznych. Nauka gry na takich instrumentach nie jest łatwa.

Instrumenty perkusyjne można nabyć w ofercie sprzedażowej pod adresem: https://drumcenter.pl