White Widow to łódzka rapowa grupa muzyczna. Powstała z inicjatywy Kosiora oraz Chłopca, a jej skład zmieniał się na przestrzeni czasu. Obecnie stałymi członkami zespołu są Bary, Kosior, Macias oraz Chłopiec. Fani często poszukują ubrań i gadżetów White Widow w sklepach. 

Historia White Widow

Członkowie White Widow tworzą niezwykle zgraną ekipę. Inspirację dla nazwy zespołu stanowiła legendarna odmiana konopii. Ta ekipa trapowa rozpoczęła działalność w Łodzi, a następnie postawiła sobie za cel podbój całego polskiego rynku. W swojej muzyce wykorzystuje kalifornijskie brzmienia, dlatego w utworach można usłyszeć mocne trapowe dźwięki połączone z West Coast hip-hopem, czyli podgatunkiem hip-hopu wykonywanym przez artystów pochodzących z zachodniego wybrzeża USA.

Dorobek artystyczny White Widow

Na początku historii White Widow, Kosior i Chłopiec stworzyli pierwszy signiel w duecie. Po dziś dzień nie podjęli jednak decyzji o jego publikacji. Mimo to zdecydowali się kontynuować współpracę. W 2018 roku do odbiorców trafiła twórczość, której autorami byli Kosior oraz Bary. Wydali oni „White Widow EP” z czterema utworami. W 2019 roku ukazał się krążek Maciasa i Chłopca „Moja Wioska”. Dopiero wtedy ukształtował się późniejszy skład zespołu. Pierwsza płyta oficjalnie wydana przez White Widow to „Balon”. W 2021 roku do odbiorców trafił album „WEBIDEMIC”. Za jeden z najbardziej udanych występów ekipy uchodzi ten z 2021 roku wraz z zespołem WIFI CLAN. Artyści mają grono fanów, którzy chcą m.in. kupić ubrania White Widow – sklep dla miłośników muzyki oferuje je obok samych albumów.