Zdechły Osa jest to punkowe brzmienie w polskim rapie, już swoją pierwszą płytą wprowadził rewolucję, jednak album zdaniem wielu nie był idealny pod względem technicznym. Teraz Osa zaprezentował Breslau Hardcore, w którym idzie tym samym nurtem, jednak rozwijając się i poprawiając niedociągnięcia. Można to zauważyć również po współpracach z równymi producentami. tj. 1988, MłodyGad600, czy Alick z ekipy Ćpaj Stajl. Dzięki tym twórcą i ich bitom krążek charakteryzuje się rapowym stylem.

Rapowo – punkowe bengery

Na płycie Breslau Hardcore Zdechły Osa prezentuje dwa charakterne bengery, czyli „ZAKOCHANY KUNDEL” oraz „MIEDZY BLOKAMI”, które powstały we współpracy z ekipą Ćpaj Stajl. Łączą w sobie punkową agresję oraz rapowo bengerowy klimat. Najlepszą pozycją jest oczywiście utwór NAWYKI, do powstania którego przyłożyli się Kony, Hades, Kosi, Pikres i Amen. Kawałek trwa aż 7 min, ale łączy w sobie tak wiele różnych stylówek, że jego odsłuch jest wciągający. 

zdechły osa

SUMMER SONG – punkowa ballada?

Ten krążek Zdechłego Osy jest zdecydowanie przyjemniejszy w odsłuchu od swojego poprzednika, ponieważ przewijają się na nim bardzo różnorodne style. SUMMER SONG można określić prawie jako punkową balladę, a ELO nagrane we współpracy z Sarsą jest bliskie mainstreamu, a artystka świetnie wpasowała się w specyficzny styl Osy. BRESLAU HARDCORE zdecydowanie nie zawiedzie stałych słuchaczy Zdechłego Osy, nie jest to oczywiście album, który będzie grany na antenie Eski, ale prezentuje on barwną postać na scenie polskiego rapu. Zdechły Osa (https://preorder.pl/muzyka/2490327,zdechly-osa) może pozytywnie patrzeć w przyszłość, bo zaprezentował rozwój, kreatywność na dopracowanym krążku, który z pewnością przyciągnie do niego jeszcze więcej słuchaczy.