W 2023 roku jedni z prekursorów rapu w Polsce, zespół Wzgórze Ya-Pa 3 obchodzą trzydziestolecie. Z tego powodu, po ponad dwudziestu latach przerwy wydawniczej, zespół w składzie Borixon i Wojtas, przy pomocy DJ Eproma, oddał na ręce fanów nowy singiel pt. „Park (DJ Eprom Version). 

Wzgórze Ya-Pa 3 – singiel

Numer w swojej całej okazałości odnosi się do tego, z czego zasłynęła grupa w swoich najlepszych czasach. Oldschoolowy boom bapowy bit, pośmiertne wersy Radoskóra czy front okładki singla przypominającego stylistykę wydanego w 1995 albumu Wzgórze Ya-Pa 3, mają przenieść słuchaczy rapu w odległe czasy, gdzie w Polsce, daleko było do używania autotune i drillowych bitów. 

Razem z wydaniem singla, fani zespołu mają możliwość zakupu w przedsprzedaży płyty winylowej, na której znajdzie się właśnie ten singiel oraz wersja autorstwa KESa. Dodatkowo w wydaniu znajdą się pamiątkowe zdjęcia czy naklejki, a oprócz tego, możliwe jest kupno płyty razem z autorskim merchem w postaci koszulki. 

Zespół wzgórze Ya-Pa 3 ma na koncie sześć wydanych albumów. Każdy z nich, oprócz ostatniego krążka w dyskografii zespołu sprzedał się w ilości co najmniej dziesięciu tysięcy sztuk. 

  • Wzgórze Ya-Pa 3, wydane w 1995 roku 
  • Centrum, 1997 r.
  • Trzy, 1998 r.
  • Ja mam to co Ty, 1998 r.
  • Precedens, 2000 r.
  • Stara szkoła rapu, 2002 r.
zespół wzgórze ya-pa 3

Czy nowy singiel oznacza nową płytę?

Niestety, smucąc fanów starej szkoły, wydany singiel nie zwiastuje kolejnego krążka zespołu, jednak Borixon i Wojtas szykują dla fanów jeszcze kilka niespodzianek, w tym koncerty, których celem jest nie pozwolić zaginąć WYP3 w pamięci słuchaczy polskiego rapu. 

Bądźcie czujni!