Z pewnością zdarzyło Ci się usłyszeć dźwięk wytwarzany za pomocą pudełka akustycznego. To instrument muzyczny, który jest wykonany z twardego drewna. Uważany jest za najstarszy instrument spośród wszystkich.  Inaczej jest nazywany przeszkadzajką. Składa się z trzech elementów, to sprawia, że korzystanie z niego jest naprawdę proste. Chętnie grają na nim dzieci w wieku przedszkolnym, uczęszczające do młodszych klas podstawowych i muzycznych. Aby rozpocząć granie na nim, wystarczy, zacząć pukać w niego.

Odróżnienie jego dźwięku od – wytarzanego za pomocą innych instrumentów jest łatwe. Wystarczy się wsłuchać. Pudełko akustyczne wydaje ciepłe, zdumiewające i przenikliwe brzmienie. W zestawie z pudełkiem akustycznym dostępna jest pałeczka, która ułatwia granie za jego pomocą.

Elementy, które zawiera  pudełko akustyczne

Instrument muzyczny składa się z trzech elementów:

  • Wibratora;
  • Rezonatora;
  • Inicjatora;

Wibrator służy do wytarzania dźwięku. Inicjator pobudza wibrator do drgań, natomiast rezonator sprawia, że wytwarzany dźwięk staje się zdecydowanie głośniejszy.

Instrument dla każdego

Pudełka akustyczne są dostępne w wielu wersjach, dzięki temu doskonale nadają się dla każdego. Granie na nich jest w szczególności polecane osobom, które zamierzają uczyć się grać na perkusji. Powinny znajdować się w składzie każdego zespołu muzycznego. Dlatego, że zdecydowanie ułatwiają naukę. Korzystanie z pudełek akustycznych jest również zalecane dla osób, które potrzebują rozładować napięcie emocjonalne.