Płyty winylowe, mimo że są jednym ze starszych nośników muzyki, w ostatnich latach stały się bardzo popularne. Na wiele lat zostały wyparte przez kasety magnetofonowe, a potem CD. Jednak ich zwolennicy niezmiennie doceniają autentyczne, ciepłe brzmienie utworów, zupełnie inne niż muzyki nagranej cyfrowo.

Popularność tanich płyt winylowych

Coraz więcej osób decyduje się na zakup tego rodzaju analogowego nośnika, mimo iż do jego odtwarzania konieczny jest specjalistyczny sprzętu, a słuchanie muzyki wymaga zabiegów, takich jak zmiana stron. Badania rynku muzycznego potwierdzają wzrost zainteresowania nimi, po raz pierwszy od kilku dziesięcioleci ich sprzedaż jest większa niż albumów CD. Użytkownicy chcą stale powiększać swoją kolekcję, dlatego tanie płyty winylowe cieszą się niemałą popularnością, są ciągle poszukiwane. Dzieje się też tak, ponieważ nowe wydawnictwa nie zawsze są cenowo trakcyjne.

Gdzie można kupić tanie płyty winylowe?

tanie płyty winylowe

Kolekcjonerzy płyt starają się szukać ciekawych i niedrogich egzemplarzy na różne sposoby. Bardzo często można je znaleźć na różnego rodzaju aukcjach, czy w ogłoszeniach internetowych. Taki zakup wiąże się jednak z pewnym ryzykiem, ponieważ nie można zobaczyć, w jakim stanie jest oferowany „winyl”. Bezpieczniejszym sposobem jest nabycie go na targach, czy kiermaszach. Można wtedy sprawdzić, czy płyta nie jest porysowana albo pofałdowana. Jeszcze jedną z możliwości jest poszukiwanie tanich płyt winylowych, w promocyjnych cenach w dużych sklepach muzycznych. W tym przypadku kupujący ma gwarancję dobrej jakości, a ponadto może próbnie przesłuchać wybrany album.