Kolędy i zimowe piosenki to nieodłączny element celebrowania Bożego Narodzenia. Wiele osób mimochodem zaczyna je nucić, strojąc choinkę czy przygotowując wigilijne potrawy. Podczas świąt obowiązkowo towarzyszą rodzinnym spotkaniom – w tle, ale i podczas wspólnego kolędowania. Jakie świąteczne płyty wybrać, by zyskać jedyną w swoim rodzaju oprawę muzyczną Bożego Narodzenia?

Płyty winylowe świąteczne – jak wybrać muzykę dla siebie?

Choć melodia i tekst kolęd od lat pozostają te same, stale zmieniają się aranżacje. Do wyboru są wydania klasyczne, ludowe czy nowoczesne – każdy może więc znaleźć coś dla siebie. Co więcej, oprócz nagrań na CD, sklepy oferują dziś także uwielbiane przez audiofilów płyty winylowe. To doskonały sposób na powrót do przeszłości i dodanie świętom niezwykłego czaru.

Wybierając świąteczne płyty, warto stawiać na to, co najbardziej się podoba – skoczne świąteczne przyśpiewki ludowe, kolędy śpiewane przez chór albo wręcz przeciwnie: nowoczesna aranżacja w wykonaniu ulubionego współczesnego artysty.

Pomysł na oryginalny prezent: płyty winylowe kolędy

Szukając pomysłów na podarunki dla bliskich, warto rozważyć płytę z muzyką świąteczną. Ta ucieszy zarówno zapalonego fana muzyki, jak i osobę, która zwyczajnie kocha klimat świąt i chętnie słucha kolęd czy piosenek świątecznych.

Co więcej, płyta winylowa świąteczna to rzecz, która będzie cieszyć latami. Wyciągana z kolekcji co roku zimą i puszczana podczas wspólnej celebracji, będzie budzić piękne, ciepłe wspomnienia ze świąt, którym towarzyszyła jako pierwszym.

Więcej znajdziesz na: winylownia