Kojarzone są głównie z muzyką peruwiańską, choć z ich wsparcia chętnie korzystają też muzycy zajmujący się muzyką rozrywkową. Marakasy, często nazywane grzechotkami, to ciekawy dźwięk oraz sporo możliwości wykorzystania w muzyce. Co warto wiedzieć na temat tych instrumentów?

Czym są marakasy?


Swym wyglądem przypominają spore grzechotki, które mogą być wykonane z różnych materiałów. Popularnym tworzywem do ich tworzenia jest plastik, jednak największym powodzeniem wśród doświadczonych muzyków wciąż cieszą się marakasy drewniane. W gruchawce, która ma tu największe znaczenie, umieszcza się drobne kamyczki lub nasiona. To one podczas potrząsania drewnianymi marakasami wydają charakterystyczny dźwięk, przypominający szum.

Jak wykorzystać ten instrument?


Gra na marakasach wydaje się być dość prosta. Wystarczy wziąć w dłonie dwie grzechotki i potrząsać nimi, by wydawały one dźwięk – charakterystyczny szum, który stanie się ciekawym akcentem w wielu utworach. Warto jednak pamiętać, że gra na marakasach wymaga od muzyka kilku ważnych umiejętności, przy czym kwestią bardzo ważną jest wyczucie rytmu. To dzięki niemu z tego instrumentu można korzystać i przy wykonywaniu popularnych kawałków tanecznych, i przy graniu utworów, które mają silny związek z kulturą Indian oraz z ludową tradycją Ameryki Południowej.

Gra na marakasach staje się coraz bardziej popularna, a grono miłośników tego instrumentu stale się poszerza. Dzięki temu nasza muzyka staje się coraz ciekawsza,a my możemy cieszyć się coraz bardziej oryginalnymi kompozycjami.

Marakasy drewniane dostępne na https://drumcenter.pl/pl/menu/perkusjonalia/marakasy-882.html