Lekcje rytmiki to nieodłączna część przedszkolnej rutyny, w czasie której dzieci rozwijają swoją muzykalność. Niektóre maluchy przejawiają większe zainteresowanie muzyką od innych. Wtedy warto rozważyć zapisanie dziecka na naukę gry na instrumencie.

Zalety nauki gry na instrumencie

Nauka gry na instrumencie rozwija umysł dziecka, podobnie jak nauka języków obcych. Regularne ćwiczenia kształtują również cierpliwość, która przydaje się we wszystkich dziedzinach życia. Gra na instrumencie to wspaniałe hobby, które może dawać radość i satysfakcję przez całe życie.

Jaki instrument do nauki wybrać?

W szkole muzycznej wszyscy uczniowie rozpoczynają naukę teorii muzyki od gry na pianinie, jednak rozpocząć przygodę z muzyką można rozpocząć od innych instrumentów. Doskonałym wyborem będzie perkusja dla dzieci, która rozwinie muzykalność i poczucie rytmu u dziecka, a także zachęci je do odkrywania świata muzyki.

Nauka gry na perkusji dla dzieci

Perkusja dla dzieci może składać się z uproszczonego zestawu. Ten rodzaj instrumentu pasuje idealnie do dziecięcej energii i pozwala wyszaleć się najmłodszym. Dobre nawyki zdobyte w czasie nauki gry na perkusji ułatwią także naukę gry na innych instrumentów, ponieważ poczucie rytmu to podstawa w muzyce.

Jak zachęcić dziecko do gry na instrumencie?

Dzieci w żadnym razie nie powinno zmuszać się do żmudnych ćwiczeń. Rodzic może wyjść z inicjatywą, jednak to dziecko powinno chcieć grać na instrumencie i czerpać z tego radość. Naukę u najmłodszych można łączyć z elementami muzycznej zabawy.