Instrument to bez wątpienia świetny pomysł na prezent dla małego dziecka. Muzyka ma bowiem niezwykle pozytywny wpływ na prawidłowy rozwój. Dzieciństwo jest również czasem, w którym ujawniają się wszystkie talenty, w tym także muzyczne. Jaki instrument jest jednak najlepszy na pierwsze muzyczne doświadczenia? Zapraszamy do lektury poniższego tekstu! 

Dzwonki chromatyczne 

Najlepszym wyborem na pierwszy instrument z pewnością okażą się popularne dzwonki instrument. Są one dość złożone. Przy ich pomocy dziecko jest więc w stanie zagrać już naprawdę wiele melodii oraz skomponować własne. Grzechotki, trójkąty czy inne proste instrumenty bez wątpienia nie dadzą maluchowi tyle możliwości, co w konsekwencji powoduje szybkie znudzenie i zniechęcenie dzieci. Najbardziej tradycyjne dzwonki posiadają 27 tonów. Dzwonki instrument są bardzo proste w obsłudze – używa się ich uderzając dwoma pałeczkami o wybrane blaszki. Dzięki temu dziecko będzie w stanie precyzyjnie wybierać dźwięki, przez co tworzone przez niego melodie będą zwyczajnie przyjemne. 

Jak umuzykalnić dziecko? 

Przy użyciu dzwonków można wykonywać wiele aktywności mających na celu zwiększenie wrażliwości muzycznej dziecka. Do najbardziej popularnych należą sposoby, takie jak swobodna improwizacja, ale także odsłuchiwanie fragmentów melodii i próba odtwarzania ich za pomocą instrumentu. Większość modeli dzwonków posiada również opisane blaszki, dzięki temu maluch będzie mógł w szybki i praktyczny sposób poznawać nazwy konkretnych dźwięków.
Instrumenty dzwonki dostępne na stronie sklepu DrumCenter.pl.