Niezależnie od tego czy Twoje życie jest związane z tworzeniem muzyki od wielu lat, czy też dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z tego rodzaju twórczością powinieneś uposażyć się w profesjonalny metronom. Urządzenie niezbędne przy tworzeniu utworów muzycznych zarówno dla profesjonalistów, jak i hobbystów.

Graj w tempie

Każdy rodzaj utworu muzycznego musi być wykonany w odpowiednim tempie. Powstanie różnić w tempie utworu w czasie jego nagrywania niweczy ostateczny efekt i naszą ciężką pracę. Szczęśliwie każdy muzyk może nabyć metronom, czyli urządzenie, które wspomaga artystów niemalże od początku XIX w. i wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością. Dzięki zastosowaniu metronomu, który będzie nas informował o tempie utworu muzycznego będziemy mogli stworzyć wysokiej jakości kawałek.

Różne rozwiązania

W sprzedaży dostępne są dwa odmienne rodzaje metronów. W internetowym sklepie z profesjonalnym sprzętem muzycznym nabyć możemy zarówno urządzenie mechaniczne, jak i elektryczne. Pierwsze z nich tj. metronomy mechaniczne stosowane od pierwszej połowy XIX w. nie muszą być podłączone do źródła zasilania co przekłada się na ich łatwość użytkowania oraz zmniejsza ryzyko usterki.

Często jest to rozwiązanie droższe, aniżeli sprzęt elektryczny. W drugim przypadku najczęstszym źródłem zasilania są baterie. Najtańsze metronomy elektryczne przeznaczone przede wszystkim dla hobbystów (ale nie tylko) kosztują do kilkudziesięciu złotych. Z kolei piękne i profesjonalne metronomy mechaniczne mogą kosztować nawet kilkaset złotych.

Metronomy dostępne w ofercie sklepu DrumCenter.pl