Gra na perkusji jest niezwykle pasjonującym, rozwijającym zajęciem. Mało jest w Polsce procesjonalnych perkusistów, którzy swoją grą podbijaliby zagraniczne sceny. A szkoda, bo perkusja to bardzo wdzięczny instrument, który powinien wykorzystywany być w wielu zespołach muzycznych czy tworzeniu muzyki.

Prestiżowe perkusje Mapex

Perkusja Mapex znana jest nie tylko dla profesjonalistów, zawodowa na niej grających, ale i dla amatorów, którzy dopiero co, w zaciszu domowym uczą się na niej grać. Posiada ona ogromną renomę na świecie, nie tylko jako instrument o wielkiej mocy i różnorodności, ale także jako instrument o ciekawej kolorystyce i nowoczesnym designie.
Perkusja Mapex wyróżnia się nowoczesnymi technologiami wytwarzania i odważnymi wykończeniami swoich instrumentów. Producent oferuje instrumenty w przedziale cenowym od około 2 500,00 zł do nawet 5 000,00 zł.

Różnorodne modele

Perkusja Mapex dostępne w DrumCenter, to wybór pomiędzy klasycznymi oraz bardzo nowoczesnymi modelami. Muzycy znajdą u producenta Mapex perkusje dla początkujących jak np. model Mapex Tornado, który występuje w bardzo atrakcyjnych cenach i idealnie nadaje się do nauki gry na perkusji. Ponadto, dla bardziej zaawansowanych firma oferuje perkusje takie jak np. Mapex Storm i Mapex Mars, które mają charakterystyczne brzmienie.Dla profesjonalistów z kolei powstały modele takie jak np. Mapex Armory, Mapex Saturn V, który obecnie sprzedawany jest w najnowszej piątej generacji. Najbardziej jednak znanym produktem tej marki jest model Mapex Black Panther, który spokojnie znajduje się na światowych scenach u najbardziej znanych perkusistów na świecie.