Wiele z osób, które do tej pory nie miały zbyt czynnej styczności z muzyką i decyduje się na rozpoczęcie swojej muzycznej przygody, wybiera perkusję na swój pierwszy instrument. Faktycznie wydaje się on dosyć oryginalny, ma ciekawe brzmienie i z całą pewnością daje wiele możliwości. Perkusja z DrumCenter daje też dużo satysfakcji i właśnie dlatego warto zastanowić się nad jej wyborem.

Co składa się na zestaw do gry?

Podstawowe zestawy z perkusją składają się z kilku nieodłącznych elementów. Są to oczywiście pałki perkusyjne, miotełki perkusyjne, talerz china, talerz splash, krowi dzwonek i werbel. To właśnie dzięki tym elementom perkusja wydaje charakterystyczne dźwięki, a gra na niej jest czystą przyjemnością niezależnie od stopnia zaawansowania.

Jaką perkusję wybrać?

Oczywiście należy zdać sobie sprawę z tego, że na rynku dostępnych jest wiele rodzajów perkusji i ich wybór zależny jest od tego, czego konkretnie się oczekuje. Podstawowymi rodzajami są oczywiście perkusje akustyczne oraz elektroniczne. Te drugie są wybierane jednak częściej, ponieważ z reguły dają one większe możliwości, a także pozwalają na wydobywanie trwałych, mocnych dźwięków. Coraz częściej elektroniczne perkusje można łączyć także z odpowiednio przygotowanymi aplikacjami na telefony, czy komputery, dzięki czemu wyciąganie pożądanych dźwięków jest jeszcze łatwiejsze i łączy się możliwością podciągnięcia swoich kompetencji.