Z końcem października 2023 roku na światło dzienne wyjdzie najnowszy album duetu Kabe i Opiat, zatytułowany „Księga Dżungli”. To wydarzenie, na które fani czekali z niecierpliwością, a zapowiada się, że będzie to prawdziwy muzyczny majstersztyk.

Pierwszym krokiem w kierunku nowego albumu jest singiel „Amiri,” który duet Kabe i Opiat przygotował razem. Utwór ten to hołd dla ulic, które miały wpływ na życie i twórczość artystów. „Amiri” można już teraz znaleźć na kanale YouTube wytwórni QueQuality oraz na wszystkich głównych platformach streamingowych. Teledysk do utworu, podobnie jak pozostałe z nadchodzącej płyty, został zrealizowany w Paryżu, mieście, które ma szczególne znaczenie dla Kabe, jako miejsce, gdzie spędził część swojego życia.

Album „Księga Dżungli” to ostatnia część trzyczęściowej ulicznej sagi, która rozpoczęła się od „Mowgli” i „King Kong.” Każda z tych płyt była kolejnym etapem w rozwoju artystycznym Kabe i Opiata, prezentując ich ewolucję jako twórców. Premiera „Księgi Dżungli” planowana jest na koniec października 2023 roku, a fani mogą być pewni, że to wydarzenie muzyczne roku. Czekamy z niecierpliwością na to, co duet Kabe i Opiat przygotował tym razem, ale jedno jest pewne – będzie to coś wyjątkowego.

Album jest dostępny tutaj.