Maneskin to włoski zespół muzyczny, który zdobył międzynarodową popularność dzięki swojemu zwycięstwu w konkursie European Song Contest (Eurovision) w 2021 roku. Grupa jest znana ze swojego energetycznego brzmienia, łączącego rock, punk, pop i elementy glam rocka.

Co ukazało się na płytach winylowych?

Co do wydawania utworów na winylach, Maneskin zyskał rozpoznawalność nie tylko dzięki swojej muzyce, ale także za sprawą swojego wizerunku inspirowanego estetyką lat 70. Wiele osób docenia fakt, że zespół wydaje swoje utwory również na winylach https://winylownia.pl/pl/products/maneskin-il-ballo-della-vita-lp-ltd-104337.html, co stanowi pewien powrót do tradycji i daje fanom możliwość cieszenia się dźwiękiem analogowym.

Wydawanie utworów na winylach towarzyszyło zespołowi od początku ich kariery. Ich debiutancki album zatytułowany „Il ballo della vita” został wydany w 2018 roku i dostępny był zarówno w formacie cyfrowym, jak i na płycie winylowej. Album ten zawierał takie utwory jak „Morirò da re” i „Torna a casa”, które przyniosły Maneskin duże sukcesy.

Ostatnie winylowe sukcesy

W 2021 roku zespół wydał swój drugi album, zatytułowany „Teatro d’ira – Vol. I”. Album ten również był dostępny w wersji winylowej i zawierał takie utwory jak „Zitti e buoni”, który wygrał konkurs Eurovision, oraz „I Wanna Be Your Slave”.

Wydawanie utworów na winylach przez Maneskin cieszyło się dużą popularnością wśród kolekcjonerów i fanów muzyki. Płyty winylowe często oferują lepszą jakość dźwięku i stanowią swoisty rarytas dla miłośników analogowych nośników muzycznych.

Dlatego wydawanie utworów na winylach przez Maneskin stanowiło ciekawy element ich kariery muzycznej i wprowadzało pewien urok retro do ich twórczości.