Perkusja to jeden z najbardziej oryginalnych, kojarzony z mocnym, rockowym brzmieniem instrumentów. Coraz więcej osób nie poprzestaje na słuchaniu muzyki w wykonaniu perkusistów, ale decyduje się na zakup instrumentu i rozpoczęcie nauki gry na nim. Jak wybrać swoją pierwszą perkusję? Jak nauczyć się na niej grać?

Pierwsze perkusja – gdzie kupić i jak wybrać?

Zakup pierwszego instrumentu to spore wyzwanie. Nie mając w tym względzie doświadczenia, najlepiej wybrać się do profesjonalnego sklepu muzycznego, w którym skorzystać będzie można z porady fachowca. W dobrze wyposażonym sklepie muzycznym dostępne są instrumenty różnej jakości, w różnym zakresie cenowym. Pracownik sklepu pomoże dopasować perkusję do oczekiwań i możliwości. Może wskazać również inne niezbędne akcesoria albo samouczek dla początkujących.

Jak zacząć naukę gry na perkusji?

Nauka gry na perkusji to spore wyzwanie. To nietypowy instrument, który tylko pozornie jest łatwy w obsłudze. Aby tworzyć atrakcyjne dla ucha utwory, trzeba opanować sztukę wytwarzania dźwięku na talerzach i nabrać sprawy. W nauce gry na perkusji najlepiej pomoże profesjonalny nauczyciel – będzie wiedział, od czego najlepiej zacząć naukę, zdradzi triki, które stosują perkusiści, żeby jeszcze bardziej podkręcić jakość dźwięku. Można zapisać się na jeden z dostępnych kursów albo wynająć nauczyciela indywidualnie. Inna opcja to samouczki albo filmiki instruktażowe na YouTube.