Pierwsze perkusje elektroniczne nie były idealne, a uzyskiwane w efekcie dźwięki pozostawiały wiele do życzenia. W najnowszych modelach perkusji pojawiają się znaczne udogodnienia.

Perkusja elektroniczna – nowe zestawy perkusyjne

Nowe rozwiązania dostępne w Drum Center są odpowiedzią na wcześniejsze niedociągnięcia. A te dotyczyły głównie braku realnego odtworzenia dźwięku jaki dawały tradycyjne perkusje. W chwili obecnej producenci zwracają baczną uwagę na reprodukcję wiernego dźwięku, by brzmiał on jak najlepiej. Dzięki temu w niektórych modelach niemal niemożliwe jest odróżnienie zestawu elektronicznego od akustycznego.

Wyposażenie nowych modeli perkusji elektronicznych

W wiodących modelach znajdują się obecnie dobrej jakości cyfrowe próbki dźwięków. Są to moduły, które dają możliwość efektywnej jakości brzmień bębnów z możliwością wyboru konkretnego rodzaju zestawu perkusyjnego. Są też moduły, które umożliwiają wybór rozmiaru i materiału bębnów oraz talerzy.

Co istotne, współczesne perkusje elektroniczne cechuje też wyposażenie w czujniki pozycyjne i dynamiczne wykrywanie uderzenia. Dzięki temu możliwe jest realne odtworzenie dynamiki i głośności podczas odtwarzania próbki. Nowe modele posiadają też kilka wyjść – dla każdego z instrumentów osobno. Można je miksować jak tradycyjną perkusję akustyczną. Często spotyka się też wyjście MIDI, które przesyła dźwięk do oprogramowania komputera.